Rascasse Audience Intelligence

Tour de France-doelgroep in België

Een dataprofiel van de mensen die Tour de France in België kopen, volgen en waarderen — gemodelleerd uit meer dan twaalf digitale signaalbronnen. Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 1,373,818 personen in België.

De gemiddelde Tour de France-fan in België is 41.9 jaar oud, overwegend mannelijk, en woont vooral in Hainaut.

De doelgroep is geconcentreerd in Hainaut, Liege, Antwerp.

Tot de belangrijkste merkaffiniteiten behoren Wout Van Aert, Mathieu Van der Poel, Remco Evenepoel, met de sterkste overindexering op Wout Van Aert (4.03× het landelijk gemiddelde).

Demografisch is de Tour de France-doelgroep overwegend mannelijk, met een gemiddelde leeftijd van 41.9 jaar, en scoort zij bovengemiddeld op persoonlijkheidskenmerken als Pet Ownership, Design Affinity.

Vergeleken met de landelijke basislijn vertoont deze doelgroep onderscheidende patronen over 20 merkaffiniteiten en 11 regio's die Rascasse volgt.

De typische Tour de France-fan in België is overwegend mannelijk, ongeveer 41.9 jaar oud, met uitgesproken Pet Ownership-tendensen en een duidelijke affiniteit met Wout Van Aert.

Categorie: Sport · Type: evenementen · Subtype: wielrennen

De data op deze pagina komt uit het Rascasse-doelgroeppanel en wordt maandelijks bijgewerkt op basis van zoek-, social- en browsingsignalen. Stand: 2026-08-13.

Sectie 01

In het kort

De kerncijfers die het Tour de France-profiel in België kenmerken.

Doelgroepgrootte
1.4M
in België
Geslacht
41.7%
58.3% man
Leeftijd
41.9
jaar gemiddeld
Positie in land
#543
evenementen in België
Afb. 01

Zoekinteresse · 12-maands trend

+13%
t.o.v. vorig jaar
JanMarMayJulSepNov
Maandelijkse zoekopdrachten · Bron: Rascasse Audience Intelligence
Sectie 02

Demografie van Tour de France-fans

41.7% is vrouw, 58.3% is man, gemiddelde leeftijd 41.9.

Afb. 02

Verdeling naar geslacht

41.7%
Vrouw
58.3%
Man
Demografische verdeling van de Tour de France-doelgroep in België
KengetalWaarde
Vrouw41.7%
Man58.3%
Gemiddelde leeftijd41.9
Geschatte doelgroepgrootte1,373,818
Afb. 03

Leeftijdsverdeling

Ø 41.9
jaar gemiddeld
Leeftijdsverdeling van de Tour de France-doelgroep in België
LeeftijdsgroepAandeel%
16-1916%
20-2918%
30-3917%
40-4921%
50+29%
Afb. 04

Wereldwijde verdeling

2.0%

van de wereldwijde Tour de France-doelgroep bevindt zich in België.

Wereldwijde verdeling van de doelgroep per land voor Tour de France
LandAandeel
France34.3%
United States11.2%
Germany7.8%
Sectie 03
Affiniteit (×) = hoeveel waarschijnlijker het is dat iemand uit deze doelgroep in een regio woont dan het gemiddelde in België. Voorbeeld: 2,0× betekent twee keer zo geconcentreerd als de landelijke basislijn.

Geografie

Waar de Tour de France-doelgroep in België het sterkst is.

Afb. 05

Topregio's naar affiniteit

Tour de France-fans per regio: topregio's in België
#RegioBereikAffiniteit×
01Luxembourg~60K1.56×
02Province of Namur~90K1.40×
03Liege~200K1.36×
04Walloon Brabant~50K1.28×
05Hainaut~200K1.12×
06Brussels~90K0.98×
07Antwerp~100K0.75×
08Flemish Brabant~80K0.72×
09West Flanders~80K0.72×
10East Flanders~80K0.57×
11Limburg~30K0.53×
Sectie 04
Merken en datapunten waarop deze doelgroep bovengemiddeld scoort, vergeleken met het landelijk gemiddelde.

Interesses & affiniteiten van de doelgroep

De sterkste cross-interesses van de Tour de France-doelgroep — merken, thema's en personen samen.

Afb. 07

Belangrijkste cross-interesses, gerangschikt op affiniteit

Belangrijkste merkaffiniteiten (overindex t.o.v. het landelijk gemiddelde) van de Tour de France-doelgroep
#·InteresseCategorieAffiniteit×
01Grand Tour (cycling)Sports6.52×
02Tour of FlandersSports5.57×
03ColnagoCars & Mobility5.29×
04Cycling teamSports4.98×
05Mathieu Van der PoelSports4.83×
06Tadej PogačarSports4.21×
07Bicycle touringSports4.14×
08Wout Van AertSports4.03×
09Eddy MerckxSports4.00×
10Cyclo-crossSports3.92×
11Thibau NysSports3.39×
12Racing bicycleSports3.15×
13Remco EvenepoelSports2.73×
14SporzaSports2.35×
15RTBF SportSports2.03×
16FIFA World CupSports1.82×
17Club Brugge KVSports1.75×
18Lotto Sport ItaliaSports1.70×
19SoccerSports1.63×
20De TijdNews1.51×
Sectie 05
De zes persoonlijkheidskenmerken waarop deze doelgroep het sterkst bovengemiddeld scoort (1,0 = landelijk gemiddelde).

Persoonlijkheid van de Tour de France-doelgroep

Waarden boven 1,00× liggen boven het landelijk gemiddelde, waarden onder 1,00× eronder.

Afb. 08

Afwijking van het landelijk gemiddelde

Wat opvalt
De sterkste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Tour de France-doelgroep bovengemiddeld scoort · Wat opvalt
KenmerkClusterAfwijkingScore
Pet OwnershipJOY0.97×
Design AffinityPREMIUM0.75×
TravellingTHRILL0.57×
1,00× basislijn
Eerder niet
De zwakste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Tour de France-doelgroep bovengemiddeld scoort · Eerder niet
KenmerkClusterAfwijkingScore
PatriotismCONSERVATISM0.37×
TravellingTHRILL0.57×
Design AffinityPREMIUM0.75×
1,00× basislijn
Sectie 06

Veelgestelde vragen

01

Hoeveel fans heeft Tour de France in België?

Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 1,373,818 personen in België, geconcentreerd in Hainaut en Liege.

02

Hoe zijn geslacht en leeftijd van Tour de France-fans verdeeld?

41.7% van de Tour de France-fans is vrouw, 58.3% is man, met een gemiddelde leeftijd van 41.9 jaar.

03

Welke merken spreken Tour de France-fans het meest aan?

Tour de France-fans tonen de sterkste merkaffiniteit voor Wout Van Aert (4.03×), Mathieu Van der Poel (4.83×) en Remco Evenepoel (2.73×) ten opzichte van het landelijk gemiddelde.

04

Waar wonen Tour de France-fans in België?

Tour de France-fans in België zijn het sterkst geconcentreerd in Hainaut (bereik ~200K), Liege (bereik ~200K) en Antwerp (bereik ~100K). Deze drie regio's vormen samen het grootste deel van de actieve doelgroep.

05

Welke andere merken spreken Tour de France-fans daarnaast aan?

Naast Tour de France zelf scoort de doelgroep bovengemiddeld op Mathieu Van der Poel (4.83×), Remco Evenepoel (2.73×), Bicycle touring (4.14×) en Club Brugge KV (1.75×) vergeleken met het gemiddelde in België.

Bijlage

Meer doelgroepen ontdekken

Verwante profielen, ranglijsten en dezelfde doelgroep in andere markten.

Hoe u deze data leest

De doelgroepgrootte is het geschatte aantal mensen in België dat actief naar Tour de France zoekt. Affiniteit is een overindexratio: 2,0× betekent dat de doelgroep twee keer zo waarschijnlijk met dat merk of kenmerk in aanraking komt als het landelijk gemiddelde. Bereik is het geschatte aantal doelgroepleden in een regio. De tabellen met regio's en merkaffiniteiten zijn gesorteerd van sterkste naar zwakste signaal.

Over dit doelgroepprofiel

Dit doelgroepprofiel is door Rascasse samengesteld uit geanonimiseerde zoekgedragsignalen in België. Zie voor de aanpak de methodologie. Affiniteitswaarden zijn overindexratio's ten opzichte van het landelijk gemiddelde (1,0 = basislijn). Doelgroepgroottes zijn schattingen, geen metingen.

Schaal & dekking
500.000+ kant-en-klare doelgroepen in 200+ landen

Van wereldwijde massamerken tot lokale nichesegmenten — verken de volledige bibliotheek en zie welke intelligencelagen inbegrepen zijn.

Prijzen bekijken →