Rascasse Audience Intelligence

Tour de France-doelgroep in Spanje

Een dataprofiel van de mensen die Tour de France in Spanje kopen, volgen en waarderen — gemodelleerd uit meer dan twaalf digitale signaalbronnen. Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 3,903,620 personen in Spanje.

#2onder wielrennen in Spanje
#13onder evenementen in Spanje
#68in Sport

De gemiddelde Tour de France-fan in Spanje is 41.3 jaar oud, overwegend mannelijk, en woont vooral in Catalonia.

De doelgroep is geconcentreerd in Catalonia, Andalusia, Community of Madrid.

Tot de belangrijkste merkaffiniteiten behoren Bicycle touring, ONCE (cycling team), Carlos Alcaraz, met de sterkste overindexering op Bicycle touring (6.38× het landelijk gemiddelde).

Demografisch is de Tour de France-doelgroep overwegend mannelijk, met een gemiddelde leeftijd van 41.3 jaar, en scoort zij bovengemiddeld op persoonlijkheidskenmerken als Risk Appetite, Sports Activity.

Vergeleken met de landelijke basislijn vertoont deze doelgroep onderscheidende patronen over 20 merkaffiniteiten en 17 regio's die Rascasse volgt.

De typische Tour de France-fan in Spanje is overwegend mannelijk, ongeveer 41.3 jaar oud, met uitgesproken Risk Appetite-tendensen en een duidelijke affiniteit met Bicycle touring.

Categorie: Sport · Type: evenementen · Subtype: wielrennen

De data op deze pagina komt uit het Rascasse-doelgroeppanel en wordt maandelijks bijgewerkt op basis van zoek-, social- en browsingsignalen. Stand: 2026-08-12.

Sectie 01

In het kort

De kerncijfers die het Tour de France-profiel in Spanje kenmerken.

Doelgroepgrootte
3.9M
in Spanje
Geslacht
38.1%
61.9% man
Leeftijd
41.3
jaar gemiddeld
Positie in land
#883
evenementen in Spanje
Afb. 01

Zoekinteresse · 12-maands trend

+64%
t.o.v. vorig jaar
JanMarMayJulSepNov
Maandelijkse zoekopdrachten · Bron: Rascasse Audience Intelligence
Sectie 02

Demografie van Tour de France-fans

38.1% is vrouw, 61.9% is man, gemiddelde leeftijd 41.3.

Afb. 02

Verdeling naar geslacht

38.1%
Vrouw
61.9%
Man
Demografische verdeling van de Tour de France-doelgroep in Spanje
KengetalWaarde
Vrouw38.1%
Man61.9%
Gemiddelde leeftijd41.3
Geschatte doelgroepgrootte3,903,620
Afb. 03

Leeftijdsverdeling

Ø 41.3
jaar gemiddeld
Leeftijdsverdeling van de Tour de France-doelgroep in Spanje
LeeftijdsgroepAandeel%
16-1914%
20-2918%
30-3920%
40-4926%
50+21%
Afb. 04

Wereldwijde verdeling

5.6%

van de wereldwijde Tour de France-doelgroep bevindt zich in Spanje.

Wereldwijde verdeling van de doelgroep per land voor Tour de France
LandAandeel
France34.3%
United States11.2%
Germany7.8%
Sectie 03
Affiniteit (×) = hoeveel waarschijnlijker het is dat iemand uit deze doelgroep in een regio woont dan het gemiddelde in Spanje. Voorbeeld: 2,0× betekent twee keer zo geconcentreerd als de landelijke basislijn.

Geografie

Waar de Tour de France-doelgroep in Spanje het sterkst is.

Afb. 05

Topregio's naar affiniteit

Tour de France-fans per regio: topregio's in Spanje
#RegioBereikAffiniteit×
01Balearic Islands~300K2.73×
02Catalonia~1.5M2.02×
03Basque Autonomous Country~200K1.43×
04Canary Islands~200K1.09×
05Comunidad Valenciana~500K1.08×
06Cantabria~50K0.93×
07Navarre~50K0.93×
08La Rioja~20K0.88×
09Aragon~90K0.86×
10Principality of Asturias~80K0.84×
11Galicia~100K0.80×
12Region of Murcia~100K0.76×
13Community of Madrid~500K0.75×
14Andalusia~500K0.71×
15Extremadura~60K0.68×
16Castile and León~100K0.67×
17Castilla-La Mancha~100K0.63×
Sectie 04
Merken en datapunten waarop deze doelgroep bovengemiddeld scoort, vergeleken met het landelijk gemiddelde.

Interesses & affiniteiten van de doelgroep

De sterkste cross-interesses van de Tour de France-doelgroep — merken, thema's en personen samen.

Afb. 07

Belangrijkste cross-interesses, gerangschikt op affiniteit

Belangrijkste merkaffiniteiten (overindex t.o.v. het landelijk gemiddelde) van de Tour de France-doelgroep
#·InteresseCategorieAffiniteit×
01Tour of FlandersSports18.85×
02Eddy MerckxSports17.33×
03Cycling clubSports6.42×
04Bicycle touringSports6.38×
05Cross-country cyclingSports6.12×
06Cycling teamSports6.11×
07Road cyclingSports6.03×
08SCOTT SportsCars & Mobility5.76×
09CervéloCars & Mobility5.67×
10Racing bicycleSports5.65×
11Giro d'ItaliaSports5.23×
12ONCE (cycling team)Sports3.87×
13Sustainable transportCars & Mobility3.32×
14Motorcycle accessoriesCars & Mobility3.28×
15Extreme sportSports2.77×
16Motorcycle clubCars & Mobility2.63×
17Motorcycle sportSports2.49×
18MotoGPSports2.18×
19Carlos AlcarazSports1.82×
20FIFA World CupSports1.75×
Sectie 05
De zes persoonlijkheidskenmerken waarop deze doelgroep het sterkst bovengemiddeld scoort (1,0 = landelijk gemiddelde).

Persoonlijkheid van de Tour de France-doelgroep

Waarden boven 1,00× liggen boven het landelijk gemiddelde, waarden onder 1,00× eronder.

Afb. 08

Afwijking van het landelijk gemiddelde

Wat opvalt
De sterkste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Tour de France-doelgroep bovengemiddeld scoort · Wat opvalt
KenmerkClusterAfwijkingScore
Risk AppetiteTHRILL1.64×
Sports ActivityPOWER1.42×
Family OrientationCONSERVATISM1.30×
1,00× basislijn
Eerder niet
De zwakste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Tour de France-doelgroep bovengemiddeld scoort · Eerder niet
KenmerkClusterAfwijkingScore
Community OrientationOPEN0.68×
TraditionCONSERVATISM0.76×
SpiritualityBALANCE0.79×
1,00× basislijn
Sectie 06

Veelgestelde vragen

01

Hoeveel fans heeft Tour de France in Spanje?

Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 3,903,620 personen in Spanje, geconcentreerd in Catalonia en Andalusia.

02

Hoe zijn geslacht en leeftijd van Tour de France-fans verdeeld?

38.1% van de Tour de France-fans is vrouw, 61.9% is man, met een gemiddelde leeftijd van 41.3 jaar.

03

Welke merken spreken Tour de France-fans het meest aan?

Tour de France-fans tonen de sterkste merkaffiniteit voor Bicycle touring (6.38×), ONCE (cycling team) (3.87×) en Carlos Alcaraz (1.82×) ten opzichte van het landelijk gemiddelde.

04

Waar wonen Tour de France-fans in Spanje?

Tour de France-fans in Spanje zijn het sterkst geconcentreerd in Catalonia (bereik ~1.5M), Andalusia (bereik ~500K) en Community of Madrid (bereik ~500K). Deze drie regio's vormen samen het grootste deel van de actieve doelgroep.

05

Welke andere merken spreken Tour de France-fans daarnaast aan?

Naast Tour de France zelf scoort de doelgroep bovengemiddeld op ONCE (cycling team) (3.87×), Carlos Alcaraz (1.82×), Racing bicycle (5.65×) en Tour of Flanders (18.85×) vergeleken met het gemiddelde in Spanje.

Bijlage

Meer doelgroepen ontdekken

Verwante profielen, ranglijsten en dezelfde doelgroep in andere markten.

Hoe u deze data leest

De doelgroepgrootte is het geschatte aantal mensen in Spanje dat actief naar Tour de France zoekt. Affiniteit is een overindexratio: 2,0× betekent dat de doelgroep twee keer zo waarschijnlijk met dat merk of kenmerk in aanraking komt als het landelijk gemiddelde. Bereik is het geschatte aantal doelgroepleden in een regio. De tabellen met regio's en merkaffiniteiten zijn gesorteerd van sterkste naar zwakste signaal.

Over dit doelgroepprofiel

Dit doelgroepprofiel is door Rascasse samengesteld uit geanonimiseerde zoekgedragsignalen in Spanje. Zie voor de aanpak de methodologie. Affiniteitswaarden zijn overindexratio's ten opzichte van het landelijk gemiddelde (1,0 = basislijn). Doelgroepgroottes zijn schattingen, geen metingen.

Schaal & dekking
500.000+ kant-en-klare doelgroepen in 200+ landen

Van wereldwijde massamerken tot lokale nichesegmenten — verken de volledige bibliotheek en zie welke intelligencelagen inbegrepen zijn.

Prijzen bekijken →