Een dataprofiel van de mensen die Tour de France in Frankrijk kopen, volgen en waarderen — gemodelleerd uit meer dan twaalf digitale signaalbronnen. Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 23,949,264 personen in Frankrijk.
De gemiddelde Tour de France-fan in Frankrijk is 40.0 jaar oud, overwegend mannelijk, en woont vooral in Île-de-France.
De doelgroep is geconcentreerd in Île-de-France, Auvergne-Rhône-Alpes, Occitanie.
Tot de belangrijkste merkaffiniteiten behoren Entertainment, Olympique Lyonnais (Ladies), Paris Saint-Germain, met de sterkste overindexering op Entertainment (1.54× het landelijk gemiddelde).
Demografisch is de Tour de France-doelgroep overwegend mannelijk, met een gemiddelde leeftijd van 40.0 jaar, en scoort zij bovengemiddeld op persoonlijkheidskenmerken als Patriotism, Need for Security.
Vergeleken met de landelijke basislijn vertoont deze doelgroep onderscheidende patronen over 20 merkaffiniteiten en 13 regio's die Rascasse volgt.
De typische Tour de France-fan in Frankrijk is overwegend mannelijk, ongeveer 40.0 jaar oud, met uitgesproken Patriotism-tendensen en een duidelijke affiniteit met Entertainment.
De kerncijfers die het Tour de France-profiel in Frankrijk kenmerken.
31.8% is vrouw, 68.2% is man, gemiddelde leeftijd 40.0.
| Kengetal | Waarde |
|---|---|
| Vrouw | 31.8% |
| Man | 68.2% |
| Gemiddelde leeftijd | 40.0 |
| Geschatte doelgroepgrootte | 23,949,264 |
| Leeftijdsgroep | Aandeel | % |
|---|---|---|
| 16-19 | 19% | |
| 20-29 | 19% | |
| 30-39 | 18% | |
| 40-49 | 20% | |
| 50+ | 24% |
van de wereldwijde Tour de France-doelgroep bevindt zich in Frankrijk.
| Land | Aandeel |
|---|---|
| France | 34.3% |
| United States | 11.2% |
| Germany | 7.8% |
Waar de Tour de France-doelgroep in Frankrijk het sterkst is.
| # | Regio | Bereik | Affiniteit | × |
|---|---|---|---|---|
| 01 | Bourgogne-Franche-Comté | ~1.5M | 1.30× | |
| 02 | Auvergne-Rhône-Alpes | ~3.5M | 1.24× | |
| 03 | Occitanie | ~2.5M | 1.19× | |
| 04 | Nouvelle-Aquitaine | ~2.5M | 1.13× | |
| 05 | Brittany | ~1.5M | 1.12× | |
| 06 | Pays de la Loire | ~1.5M | 1.03× | |
| 07 | Provence-Alpes-Côte d'Azur | ~2M | 1.02× | |
| 08 | Centre-Val de Loire | ~900K | 0.97× | |
| 09 | Grand Est | ~2M | 0.93× | |
| 10 | Normandy | ~1M | 0.93× | |
| 11 | Île-de-France | ~3.5M | 0.85× | |
| 12 | Hauts-de-France | ~1.5M | 0.70× | |
| 13 | Corsica | ~70K | 0.63× |
De sterkste cross-interesses van de Tour de France-doelgroep — merken, thema's en personen samen.
| # | · | Interesse | Categorie | Affiniteit | × |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Lance Armstrong | Sports | 10.17× | ||
| 02 | Orbea | Cars & Mobility | 8.26× | ||
| 03 | Eddy Merckx | Sports | 7.90× | ||
| 04 | Bicycle wheel | Cars & Mobility | 6.29× | ||
| 05 | Mathieu Van der Poel | Sports | 5.59× | ||
| 06 | Vuelta a España | Sports | 5.05× | ||
| 07 | Pauline Ferrand-Prévot | Sports | 4.27× | ||
| 08 | Olympique Lyonnais (Ladies) | Sports | 3.02× | ||
| 09 | Pierre Perret | Music & Radio | 2.93× | ||
| 10 | Hugues Aufray | Movies & TV | 2.69× | ||
| 11 | Oscaro | Cars & Mobility | 2.26× | ||
| 12 | Foot Mercato | Sports | 2.18× | ||
| 13 | Ligue 1 | Sports | 1.88× | ||
| 14 | L'Équipe | Sports | 1.84× | ||
| 15 | France Info | Movies & TV | 1.79× | ||
| 16 | Google Maps | Internet & Social Media | 1.67× | ||
| 17 | Soccer | Sports | 1.63× | ||
| 18 | La Centrale | Cars & Mobility | 1.62× | ||
| 19 | Paris Saint-Germain | Sports | 1.55× | ||
| 20 | Entertainment | Movies & TV | 1.54× |
Waarden boven 1,00× liggen boven het landelijk gemiddelde, waarden onder 1,00× eronder.
| Kenmerk | Cluster | Afwijking | Score |
|---|---|---|---|
| Patriotism | CONSERVATISM | 1.25× | |
| Need for Security | CONSERVATISM | 1.25× | |
| Quality Awareness | PREMIUM | 1.25× |
| Kenmerk | Cluster | Afwijking | Score |
|---|---|---|---|
| Extroversion | THRILL | 0.60× | |
| Creativity | OPEN | 0.74× | |
| Family Orientation | CONSERVATISM | 0.76× |
Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 23,949,264 personen in Frankrijk, geconcentreerd in Île-de-France en Auvergne-Rhône-Alpes.
31.8% van de Tour de France-fans is vrouw, 68.2% is man, met een gemiddelde leeftijd van 40.0 jaar.
Tour de France-fans tonen de sterkste merkaffiniteit voor Entertainment (1.54×), Olympique Lyonnais (Ladies) (3.02×) en Paris Saint-Germain (1.55×) ten opzichte van het landelijk gemiddelde.
Tour de France-fans in Frankrijk zijn het sterkst geconcentreerd in Île-de-France (bereik ~3.5M), Auvergne-Rhône-Alpes (bereik ~3.5M) en Occitanie (bereik ~2.5M). Deze drie regio's vormen samen het grootste deel van de actieve doelgroep.
Naast Tour de France zelf scoort de doelgroep bovengemiddeld op Olympique Lyonnais (Ladies) (3.02×), Paris Saint-Germain (1.55×), Oscaro (2.26×) en Soccer (1.63×) vergeleken met het gemiddelde in Frankrijk.
Verwante profielen, ranglijsten en dezelfde doelgroep in andere markten.
De doelgroepgrootte is het geschatte aantal mensen in Frankrijk dat actief naar Tour de France zoekt. Affiniteit is een overindexratio: 2,0× betekent dat de doelgroep twee keer zo waarschijnlijk met dat merk of kenmerk in aanraking komt als het landelijk gemiddelde. Bereik is het geschatte aantal doelgroepleden in een regio. De tabellen met regio's en merkaffiniteiten zijn gesorteerd van sterkste naar zwakste signaal.
Dit doelgroepprofiel is door Rascasse samengesteld uit geanonimiseerde zoekgedragsignalen in Frankrijk. Zie voor de aanpak de methodologie. Affiniteitswaarden zijn overindexratio's ten opzichte van het landelijk gemiddelde (1,0 = basislijn). Doelgroepgroottes zijn schattingen, geen metingen.
Van wereldwijde massamerken tot lokale nichesegmenten — verken de volledige bibliotheek en zie welke intelligencelagen inbegrepen zijn.