Een dataprofiel van de mensen die Tour de France in Duitsland kopen, volgen en waarderen — gemodelleerd uit meer dan twaalf digitale signaalbronnen. Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 5,478,436 personen in Duitsland.
De gemiddelde Tour de France-fan in Duitsland is 37.5 jaar oud, overwegend mannelijk, en woont vooral in Nordrhein-Westfalen.
De doelgroep is geconcentreerd in Nordrhein-Westfalen, Bayern, Baden-Württemberg.
Tot de belangrijkste merkaffiniteiten behoren Bicycle touring, Cycling team, Road cycling, met de sterkste overindexering op Bicycle touring (10.66× het landelijk gemiddelde).
Demografisch is de Tour de France-doelgroep overwegend mannelijk, met een gemiddelde leeftijd van 37.5 jaar, en scoort zij bovengemiddeld op persoonlijkheidskenmerken als Urban Lifestyle, Career Orientation.
Vergeleken met de landelijke basislijn vertoont deze doelgroep onderscheidende patronen over 20 merkaffiniteiten en 16 regio's die Rascasse volgt.
De typische Tour de France-fan in Duitsland is overwegend mannelijk, ongeveer 37.5 jaar oud, met uitgesproken Urban Lifestyle-tendensen en een duidelijke affiniteit met Bicycle touring.
De kerncijfers die het Tour de France-profiel in Duitsland kenmerken.
30.1% is vrouw, 69.9% is man, gemiddelde leeftijd 37.5.
| Kengetal | Waarde |
|---|---|
| Vrouw | 30.1% |
| Man | 69.9% |
| Gemiddelde leeftijd | 37.5 |
| Geschatte doelgroepgrootte | 5,478,436 |
| Leeftijdsgroep | Aandeel | % |
|---|---|---|
| 16-19 | 22% | |
| 20-29 | 20% | |
| 30-39 | 21% | |
| 40-49 | 21% | |
| 50+ | 15% |
van de wereldwijde Tour de France-doelgroep bevindt zich in Duitsland.
| Land | Aandeel |
|---|---|
| France | 34.3% |
| United States | 11.2% |
| Germany | 7.8% |
Waar de Tour de France-doelgroep in Duitsland het sterkst is.
| # | Regio | Bereik | Affiniteit | × |
|---|---|---|---|---|
| 01 | Baden-Württemberg | ~1M | 1.29× | |
| 02 | Bayern | ~1M | 1.27× | |
| 03 | Sachsen | ~300K | 1.27× | |
| 04 | Hessen | ~500K | 1.09× | |
| 05 | Rheinland-Pfalz | ~300K | 1.07× | |
| 06 | Berlin | ~300K | 1.06× | |
| 07 | Saarland | ~70K | 1.03× | |
| 08 | Hamburg | ~100K | 1.00× | |
| 09 | Nordrhein-Westfalen | ~1M | 0.96× | |
| 10 | Thüringen | ~100K | 0.95× | |
| 11 | Brandenburg | ~200K | 0.91× | |
| 12 | Schleswig-Holstein | ~200K | 0.87× | |
| 13 | Sachsen-Anhalt | ~100K | 0.87× | |
| 14 | Mecklenburg-Vorpommern | ~90K | 0.86× | |
| 15 | Niedersachsen | ~400K | 0.84× | |
| 16 | Bremen | ~30K | 0.73× |
De sterkste cross-interesses van de Tour de France-doelgroep — merken, thema's en personen samen.
| # | · | Interesse | Categorie | Affiniteit | × |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Cycling team | Sports | 13.51× | ||
| 02 | Road cycling | Sports | 12.76× | ||
| 03 | Cervélo | Cars & Mobility | 12.66× | ||
| 04 | Vuelta a España | Sports | 12.56× | ||
| 05 | Road bicycle | Sports | 11.54× | ||
| 06 | Bicycle touring | Sports | 10.66× | ||
| 07 | Mountain bike racing | Sports | 10.18× | ||
| 08 | Cross-country cycling | Sports | 9.75× | ||
| 09 | Recreation | Travel & Leisure | 3.89× | ||
| 10 | Well-being | Health | 3.65× | ||
| 11 | Manufacturing | Business & Career | 3.40× | ||
| 12 | Tagesschau | Movies & TV | 3.02× | ||
| 13 | Live events | Music & Radio | 2.94× | ||
| 14 | Sports and outdoors | Sports | 2.59× | ||
| 15 | Online shopping | Shopping | 2.59× | ||
| 16 | Family and relationships | Kids & Family | 2.50× | ||
| 17 | Music | Business & Career | 2.41× | ||
| 18 | Clothing | Fashion & Accessoires | 2.35× | ||
| 19 | Movies | Movies & TV | 2.31× | ||
| 20 | Arts and music | Arts & Culture | 2.26× |
Waarden boven 1,00× liggen boven het landelijk gemiddelde, waarden onder 1,00× eronder.
| Kenmerk | Cluster | Afwijking | Score |
|---|---|---|---|
| Urban Lifestyle | OPEN | 2.02× | |
| Career Orientation | POWER | 1.77× | |
| Sports Activity | POWER | 1.67× |
| Kenmerk | Cluster | Afwijking | Score |
|---|---|---|---|
| Creativity | OPEN | 0.61× | |
| Social Media Usage | JOY | 0.67× | |
| Pet Ownership | JOY | 0.69× |
Tour de France heeft een geschatte doelgroep van 5,478,436 personen in Duitsland, geconcentreerd in Nordrhein-Westfalen en Bayern.
30.1% van de Tour de France-fans is vrouw, 69.9% is man, met een gemiddelde leeftijd van 37.5 jaar.
Tour de France-fans tonen de sterkste merkaffiniteit voor Bicycle touring (10.66×), Cycling team (13.51×) en Road cycling (12.76×) ten opzichte van het landelijk gemiddelde.
Tour de France-fans in Duitsland zijn het sterkst geconcentreerd in Nordrhein-Westfalen (bereik ~1M), Bayern (bereik ~1M) en Baden-Württemberg (bereik ~1M). Deze drie regio's vormen samen het grootste deel van de actieve doelgroep.
Naast Tour de France zelf scoort de doelgroep bovengemiddeld op Cycling team (13.51×), Road cycling (12.76×), Road bicycle (11.54×) en Cross-country cycling (9.75×) vergeleken met het gemiddelde in Duitsland.
Verwante profielen, ranglijsten en dezelfde doelgroep in andere markten.
De doelgroepgrootte is het geschatte aantal mensen in Duitsland dat actief naar Tour de France zoekt. Affiniteit is een overindexratio: 2,0× betekent dat de doelgroep twee keer zo waarschijnlijk met dat merk of kenmerk in aanraking komt als het landelijk gemiddelde. Bereik is het geschatte aantal doelgroepleden in een regio. De tabellen met regio's en merkaffiniteiten zijn gesorteerd van sterkste naar zwakste signaal.
Dit doelgroepprofiel is door Rascasse samengesteld uit geanonimiseerde zoekgedragsignalen in Duitsland. Zie voor de aanpak de methodologie. Affiniteitswaarden zijn overindexratio's ten opzichte van het landelijk gemiddelde (1,0 = basislijn). Doelgroepgroottes zijn schattingen, geen metingen.
Van wereldwijde massamerken tot lokale nichesegmenten — verken de volledige bibliotheek en zie welke intelligencelagen inbegrepen zijn.