Rascasse Audience Intelligence

Manchester United F.C.-doelgroep in Spanje

Een dataprofiel van de mensen die Manchester United F.C. in Spanje kopen, volgen en waarderen — gemodelleerd uit meer dan twaalf digitale signaalbronnen. Manchester United F.C. heeft een geschatte doelgroep van 4,119,416 personen in Spanje.

#17onder voetbal in Spanje
#10onder teams in Spanje
#61in Sport

De gemiddelde Manchester United F.C.-fan in Spanje is 36.0 jaar oud, overwegend mannelijk, en woont vooral in Andalusia.

De doelgroep is geconcentreerd in Andalusia, Catalonia, Community of Madrid.

Tot de belangrijkste merkaffiniteiten behoren FIFA World Cup, Manchester City F.C., Liverpool F.C., met de sterkste overindexering op FIFA World Cup (3.68× het landelijk gemiddelde).

Demografisch is de Manchester United F.C.-doelgroep overwegend mannelijk, met een gemiddelde leeftijd van 36.0 jaar, en scoort zij bovengemiddeld op persoonlijkheidskenmerken als Early Adopter Mentality, Risk Appetite.

Vergeleken met de landelijke basislijn vertoont deze doelgroep onderscheidende patronen over 20 merkaffiniteiten en 17 regio's die Rascasse volgt.

De typische Manchester United F.C.-fan in Spanje is overwegend mannelijk, ongeveer 36.0 jaar oud, met uitgesproken Early Adopter Mentality-tendensen en een duidelijke affiniteit met FIFA World Cup.

Categorie: Sport · Type: teams · Subtype: voetbal

De data op deze pagina komt uit het Rascasse-doelgroeppanel en wordt maandelijks bijgewerkt op basis van zoek-, social- en browsingsignalen. Stand: 2026-08-12.

Sectie 01

In het kort

De kerncijfers die het Manchester United F.C.-profiel in Spanje kenmerken.

Doelgroepgrootte
4.1M
in Spanje
Geslacht
36.7%
63.3% man
Leeftijd
36.0
jaar gemiddeld
Positie in land
#833
teams in Spanje
Afb. 01

Zoekinteresse · 12-maands trend

-55%
t.o.v. vorig jaar
JanMarMayJulSepNov
Maandelijkse zoekopdrachten · Bron: Rascasse Audience Intelligence
Sectie 02

Demografie van Manchester United F.C.-fans

36.7% is vrouw, 63.3% is man, gemiddelde leeftijd 36.0.

Afb. 02

Verdeling naar geslacht

36.7%
Vrouw
63.3%
Man
Demografische verdeling van de Manchester United F.C.-doelgroep in Spanje
KengetalWaarde
Vrouw36.7%
Man63.3%
Gemiddelde leeftijd36.0
Geschatte doelgroepgrootte4,119,416
Afb. 03

Leeftijdsverdeling

Ø 36.0
jaar gemiddeld
Leeftijdsverdeling van de Manchester United F.C.-doelgroep in Spanje
LeeftijdsgroepAandeel%
16-1928%
20-2922%
30-3917%
40-4918%
50+15%
Afb. 04

Wereldwijde verdeling

1.7%

van de wereldwijde Manchester United F.C.-doelgroep bevindt zich in Spanje.

Wereldwijde verdeling van de doelgroep per land voor Manchester United F.C.
LandAandeel
United Kingdom12.7%
United States7.1%
Indonesia5.5%
Sectie 03
Affiniteit (×) = hoeveel waarschijnlijker het is dat iemand uit deze doelgroep in een regio woont dan het gemiddelde in Spanje. Voorbeeld: 2,0× betekent twee keer zo geconcentreerd als de landelijke basislijn.

Geografie

Waar de Manchester United F.C.-doelgroep in Spanje het sterkst is.

Afb. 05

Topregio's naar affiniteit

Manchester United F.C.-fans per regio: topregio's in Spanje
#RegioBereikAffiniteit×
01Canary Islands~400K1.87×
02Balearic Islands~200K1.48×
03Basque Autonomous Country~200K1.42×
04Region of Murcia~200K1.13×
05Andalusia~900K1.10×
06Comunidad Valenciana~500K1.10×
07Community of Madrid~700K1.01×
08Catalonia~800K0.98×
09Cantabria~50K0.88×
10Castilla-La Mancha~100K0.85×
11Galicia~200K0.84×
12Navarre~50K0.83×
13Aragon~90K0.82×
14Castile and León~100K0.76×
15Principality of Asturias~70K0.72×
16Extremadura~60K0.66×
17La Rioja~20K0.62×
Sectie 04
Merken en datapunten waarop deze doelgroep bovengemiddeld scoort, vergeleken met het landelijk gemiddelde.

Interesses & affiniteiten van de doelgroep

De sterkste cross-interesses van de Manchester United F.C.-doelgroep — merken, thema's en personen samen.

Afb. 07

Belangrijkste cross-interesses, gerangschikt op affiniteit

Belangrijkste merkaffiniteiten (overindex t.o.v. het landelijk gemiddelde) van de Manchester United F.C.-doelgroep
#·InteresseCategorieAffiniteit×
01Aston Villa F.C.Sports8.49×
02Marcus RashfordSports6.96×
03Liverpool F.C.Sports6.18×
04Manchester City F.C.Sports6.15×
05Arsenal F.C.Sports5.47×
06National Women's Soccer LeagueSports5.33×
07Premier LeagueSports4.82×
08Ligue 1Sports4.58×
09Juventus F.C.Sports4.57×
10BundesligaSports4.42×
11Chelsea F.C.Sports4.20×
12Inter MilanSports4.09×
13Serie ASports3.98×
14FIFA World CupSports3.68×
15UEFA Europa LeagueSports3.40×
16TwitchGames3.14×
17UEFA Champions LeagueSports2.96×
18FC BarcelonaSports1.93×
19La LigaSports1.82×
20TikTokInternet & Social Media1.82×
Sectie 05
De zes persoonlijkheidskenmerken waarop deze doelgroep het sterkst bovengemiddeld scoort (1,0 = landelijk gemiddelde).

Persoonlijkheid van de Manchester United F.C.-doelgroep

Waarden boven 1,00× liggen boven het landelijk gemiddelde, waarden onder 1,00× eronder.

Afb. 08

Afwijking van het landelijk gemiddelde

Wat opvalt
De sterkste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Manchester United F.C.-doelgroep bovengemiddeld scoort · Wat opvalt
KenmerkClusterAfwijkingScore
Early Adopter MentalityPOWER1.16×
Risk AppetiteTHRILL1.15×
Social Media UsageJOY1.11×
1,00× basislijn
Eerder niet
De zwakste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Manchester United F.C.-doelgroep bovengemiddeld scoort · Eerder niet
KenmerkClusterAfwijkingScore
TraditionCONSERVATISM0.61×
Design AffinityPREMIUM0.65×
IndulgenceJOY0.66×
1,00× basislijn
Sectie 06

Veelgestelde vragen

01

Hoeveel fans heeft Manchester United F.C. in Spanje?

Manchester United F.C. heeft een geschatte doelgroep van 4,119,416 personen in Spanje, geconcentreerd in Andalusia en Catalonia.

02

Hoe zijn geslacht en leeftijd van Manchester United F.C.-fans verdeeld?

36.7% van de Manchester United F.C.-fans is vrouw, 63.3% is man, met een gemiddelde leeftijd van 36.0 jaar.

03

Welke merken spreken Manchester United F.C.-fans het meest aan?

Manchester United F.C.-fans tonen de sterkste merkaffiniteit voor FIFA World Cup (3.68×), Manchester City F.C. (6.15×) en Liverpool F.C. (6.18×) ten opzichte van het landelijk gemiddelde.

04

Waar wonen Manchester United F.C.-fans in Spanje?

Manchester United F.C.-fans in Spanje zijn het sterkst geconcentreerd in Andalusia (bereik ~900K), Catalonia (bereik ~800K) en Community of Madrid (bereik ~700K). Deze drie regio's vormen samen het grootste deel van de actieve doelgroep.

05

Welke andere merken spreken Manchester United F.C.-fans daarnaast aan?

Naast Manchester United F.C. zelf scoort de doelgroep bovengemiddeld op Manchester City F.C. (6.15×), Liverpool F.C. (6.18×), Premier League (4.82×) en UEFA Champions League (2.96×) vergeleken met het gemiddelde in Spanje.

Bijlage

Meer doelgroepen ontdekken

Verwante profielen, ranglijsten en dezelfde doelgroep in andere markten.

Hoe u deze data leest

De doelgroepgrootte is het geschatte aantal mensen in Spanje dat actief naar Manchester United F.C. zoekt. Affiniteit is een overindexratio: 2,0× betekent dat de doelgroep twee keer zo waarschijnlijk met dat merk of kenmerk in aanraking komt als het landelijk gemiddelde. Bereik is het geschatte aantal doelgroepleden in een regio. De tabellen met regio's en merkaffiniteiten zijn gesorteerd van sterkste naar zwakste signaal.

Over dit doelgroepprofiel

Dit doelgroepprofiel is door Rascasse samengesteld uit geanonimiseerde zoekgedragsignalen in Spanje. Zie voor de aanpak de methodologie. Affiniteitswaarden zijn overindexratio's ten opzichte van het landelijk gemiddelde (1,0 = basislijn). Doelgroepgroottes zijn schattingen, geen metingen.

Schaal & dekking
500.000+ kant-en-klare doelgroepen in 200+ landen

Van wereldwijde massamerken tot lokale nichesegmenten — verken de volledige bibliotheek en zie welke intelligencelagen inbegrepen zijn.

Prijzen bekijken →