Rascasse Audience Intelligence

Manchester United F.C.-doelgroep in het Verenigd Koninkrijk

Een dataprofiel van de mensen die Manchester United F.C. in het Verenigd Koninkrijk kopen, volgen en waarderen — gemodelleerd uit meer dan twaalf digitale signaalbronnen. Manchester United F.C. heeft een geschatte doelgroep van 30,662,703 personen in het Verenigd Koninkrijk.

#2onder voetbal in het Verenigd Koninkrijk
#1onder teams in het Verenigd Koninkrijk
#6in Sport

De gemiddelde Manchester United F.C.-fan in het Verenigd Koninkrijk is 38.7 jaar oud, overwegend mannelijk, en woont vooral in England.

De doelgroep is geconcentreerd in England, North West, Greater London.

Tot de belangrijkste merkaffiniteiten behoren FIFA World Cup, Manchester City F.C., Wembley Stadium, met de sterkste overindexering op FIFA World Cup (2.79× het landelijk gemiddelde).

Demografisch is de Manchester United F.C.-doelgroep overwegend mannelijk, met een gemiddelde leeftijd van 38.7 jaar, en scoort zij bovengemiddeld op persoonlijkheidskenmerken als Luxury Orientation, Price Sensitivity.

Vergeleken met de landelijke basislijn vertoont deze doelgroep onderscheidende patronen over 20 merkaffiniteiten en 13 regio's die Rascasse volgt.

De typische Manchester United F.C.-fan in het Verenigd Koninkrijk is overwegend mannelijk, ongeveer 38.7 jaar oud, met uitgesproken Luxury Orientation-tendensen en een duidelijke affiniteit met FIFA World Cup.

Categorie: Sport · Type: teams · Subtype: voetbal

De data op deze pagina komt uit het Rascasse-doelgroeppanel en wordt maandelijks bijgewerkt op basis van zoek-, social- en browsingsignalen. Stand: 2026-08-12.

Sectie 01

In het kort

De kerncijfers die het Manchester United F.C.-profiel in het Verenigd Koninkrijk kenmerken.

Doelgroepgrootte
30.7M
in het Verenigd Koninkrijk
Geslacht
35.7%
64.3% man
Leeftijd
38.7
jaar gemiddeld
Positie in land
#38
teams in het Verenigd Koninkrijk
Afb. 01

Zoekinteresse · 12-maands trend

-47%
t.o.v. vorig jaar
JanMarMayJulSepNov
Maandelijkse zoekopdrachten · Bron: Rascasse Audience Intelligence
Sectie 02

Demografie van Manchester United F.C.-fans

35.7% is vrouw, 64.3% is man, gemiddelde leeftijd 38.7.

Afb. 02

Verdeling naar geslacht

35.7%
Vrouw
64.3%
Man
Demografische verdeling van de Manchester United F.C.-doelgroep in het Verenigd Koninkrijk
KengetalWaarde
Vrouw35.7%
Man64.3%
Gemiddelde leeftijd38.7
Geschatte doelgroepgrootte30,662,703
Afb. 03

Leeftijdsverdeling

Ø 38.7
jaar gemiddeld
Leeftijdsverdeling van de Manchester United F.C.-doelgroep in het Verenigd Koninkrijk
LeeftijdsgroepAandeel%
16-1921%
20-2922%
30-3919%
40-4918%
50+21%
Afb. 04

Wereldwijde verdeling

12.7%

van de wereldwijde Manchester United F.C.-doelgroep bevindt zich in het Verenigd Koninkrijk.

Wereldwijde verdeling van de doelgroep per land voor Manchester United F.C.
LandAandeel
United Kingdom12.7%
United States7.1%
Indonesia5.5%
Sectie 03
Affiniteit (×) = hoeveel waarschijnlijker het is dat iemand uit deze doelgroep in een regio woont dan het gemiddelde in het Verenigd Koninkrijk. Voorbeeld: 2,0× betekent twee keer zo geconcentreerd als de landelijke basislijn.

Geografie

Waar de Manchester United F.C.-doelgroep in het Verenigd Koninkrijk het sterkst is.

Afb. 05

Topregio's naar affiniteit

Manchester United F.C.-fans per regio: topregio's in het Verenigd Koninkrijk
#RegioBereikAffiniteit×
01North West~5.5M2.43×
02Northern Ireland~1.5M1.63×
03East Midlands~2.5M1.07×
04Wales~2M0.99×
05South West~2.5M0.94×
06Yorkshire and the Humber~2.5M0.87×
07Greater London~3.5M0.82×
08West Midlands~1M0.80×
09England~24M0.79×
10East of England~2.5M0.76×
11South East~3M0.66×
12North East~800K0.65×
13Scotland~2M0.59×
Sectie 04
Merken en datapunten waarop deze doelgroep bovengemiddeld scoort, vergeleken met het landelijk gemiddelde.

Interesses & affiniteiten van de doelgroep

De sterkste cross-interesses van de Manchester United F.C.-doelgroep — merken, thema's en personen samen.

Afb. 07

Belangrijkste cross-interesses, gerangschikt op affiniteit

Belangrijkste merkaffiniteiten (overindex t.o.v. het landelijk gemiddelde) van de Manchester United F.C.-doelgroep
#·InteresseCategorieAffiniteit×
01Paris Saint-GermainSports4.22×
02Manchester City F.C.Sports3.92×
03Wembley StadiumSports3.64×
04Arsenal F.C.Sports3.50×
05Juventus F.C.Sports3.22×
06BBC SportSports2.86×
07FC Bayern MunichSports2.84×
08FIFA World CupSports2.79×
09Real Madrid C.F.Sports2.78×
10UEFA Champions LeagueSports2.64×
11UEFA Europa LeagueSports2.62×
12Sports bettingGames2.47×
13Premier LeagueSports2.46×
14FIFA World Cup 2026Sports2.44×
15FC BarcelonaSports2.44×
16Sky SportSports2.41×
17Chelsea F.C.Sports2.25×
18Liverpool F.C.Sports2.09×
19Team sportSports1.88×
20SoccerSports1.79×
Sectie 05
De zes persoonlijkheidskenmerken waarop deze doelgroep het sterkst bovengemiddeld scoort (1,0 = landelijk gemiddelde).

Persoonlijkheid van de Manchester United F.C.-doelgroep

Waarden boven 1,00× liggen boven het landelijk gemiddelde, waarden onder 1,00× eronder.

Afb. 08

Afwijking van het landelijk gemiddelde

Wat opvalt
De sterkste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Manchester United F.C.-doelgroep bovengemiddeld scoort · Wat opvalt
KenmerkClusterAfwijkingScore
Luxury OrientationPREMIUM1.11×
Price SensitivityPREMIUM1.03×
Quality AwarenessPREMIUM1.02×
1,00× basislijn
Eerder niet
De zwakste tendensen
Belangrijkste persoonlijkheidskenmerken waarop de Manchester United F.C.-doelgroep bovengemiddeld scoort · Eerder niet
KenmerkClusterAfwijkingScore
TraditionCONSERVATISM0.55×
CreativityOPEN0.63×
Design AffinityPREMIUM0.64×
1,00× basislijn
Sectie 06

Veelgestelde vragen

01

Hoeveel fans heeft Manchester United F.C. in het Verenigd Koninkrijk?

Manchester United F.C. heeft een geschatte doelgroep van 30,662,703 personen in het Verenigd Koninkrijk, geconcentreerd in England en North West.

02

Hoe zijn geslacht en leeftijd van Manchester United F.C.-fans verdeeld?

35.7% van de Manchester United F.C.-fans is vrouw, 64.3% is man, met een gemiddelde leeftijd van 38.7 jaar.

03

Welke merken spreken Manchester United F.C.-fans het meest aan?

Manchester United F.C.-fans tonen de sterkste merkaffiniteit voor FIFA World Cup (2.79×), Manchester City F.C. (3.92×) en Wembley Stadium (3.64×) ten opzichte van het landelijk gemiddelde.

04

Waar wonen Manchester United F.C.-fans in het Verenigd Koninkrijk?

Manchester United F.C.-fans in het Verenigd Koninkrijk zijn het sterkst geconcentreerd in England (bereik ~24M), North West (bereik ~5.5M) en Greater London (bereik ~3.5M). Deze drie regio's vormen samen het grootste deel van de actieve doelgroep.

05

Welke andere merken spreken Manchester United F.C.-fans daarnaast aan?

Naast Manchester United F.C. zelf scoort de doelgroep bovengemiddeld op Manchester City F.C. (3.92×), Wembley Stadium (3.64×), FIFA World Cup 2026 (2.44×) en BBC Sport (2.86×) vergeleken met het gemiddelde in het Verenigd Koninkrijk.

Bijlage

Meer doelgroepen ontdekken

Verwante profielen, ranglijsten en dezelfde doelgroep in andere markten.

Hoe u deze data leest

De doelgroepgrootte is het geschatte aantal mensen in het Verenigd Koninkrijk dat actief naar Manchester United F.C. zoekt. Affiniteit is een overindexratio: 2,0× betekent dat de doelgroep twee keer zo waarschijnlijk met dat merk of kenmerk in aanraking komt als het landelijk gemiddelde. Bereik is het geschatte aantal doelgroepleden in een regio. De tabellen met regio's en merkaffiniteiten zijn gesorteerd van sterkste naar zwakste signaal.

Over dit doelgroepprofiel

Dit doelgroepprofiel is door Rascasse samengesteld uit geanonimiseerde zoekgedragsignalen in het Verenigd Koninkrijk. Zie voor de aanpak de methodologie. Affiniteitswaarden zijn overindexratio's ten opzichte van het landelijk gemiddelde (1,0 = basislijn). Doelgroepgroottes zijn schattingen, geen metingen.

Schaal & dekking
500.000+ kant-en-klare doelgroepen in 200+ landen

Van wereldwijde massamerken tot lokale nichesegmenten — verken de volledige bibliotheek en zie welke intelligencelagen inbegrepen zijn.

Prijzen bekijken →